| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 110 mΩ |
| Inductance | 3.3 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 2.4 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03168
Ext.Price$0.03168
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03168 | $0.03168 |
| 10 | $0.01584 | $0.15840 |
| 50 | $0.01459 | $0.72950 |
| 100 | $0.01344 | $1.34400 |
| 500 | $0.01238 | $6.19000 |
| 1000 | $0.01140 | $11.40000 |
| 3000 | $0.01049 | $31.47000 |
| 5000 | $0.01018 | $50.90000 |
| 10000 | $0.00988 | $98.80000 |
| 30000 | $0.00959 | $287.70000 |
| 50000 | $0.00931 | $465.50000 |
